jesteś tutaj: strona główna > Sposób pakowaniaINSTRUKCJA PAKOWANIA PRZESYŁEKPamiętaj !

Stosowanie się do instrukcji zwiększa bezpieczeństwo twojej wysyłki.


1. Przybory potrzebne do spakowania przesyłki:

- karton ewentualnie folia bąbelkowa,

- taśma klejąca najlepiej szara o szerokości 5 cm,

- makulatura do dodatkowego wypełnienia.

2. Dopilnuj, aby zawartość opakowania nie była umieszczona luźno. W tym przypadku zapełnij pustą przestrzeń wokół przedmiotu makulaturą.

Przedmioty szklane zabezpiecz dodatkowo styropianem lub folią bąbelkową bądź sztywną gąbką. Ułóż je w pudełku w taki sposób, aby nie stykały się z nieosłoniętymi ścianami opakowania i nie dotykały się wzajemnie.

3. Zwróć uwagę na ostre końcówki, aby nie wystawały z pudełka.

4. Oklej pudełko wykorzystując szarą taśmę samoprzylepną. Zwróć uwagę na to, aby wszystkie łączenia były dokładnie zaklejone.

5. Pamiętaj o widocznym umieszczeniu adresu na opakowaniu. Adres pisz czytelnie dużymi literami, niezmywalnymi przyborami. Adres powinien zawierać dane adresowe i telefoniczne Nadawcy i Odbiorcy oraz poprawny KOD Pocztowy stosowany przez Pocztę Polską.

6. Wypełnij formularz zamówienia zawarty na stronie www.ftl.com.pl.

7. W razie pytań i wątpliwości skontaktuje się z biurem obsługi firmy 32/ 265 12 44


OPTYMALNE pakowanie przesyłek niestandardowych!

Wysyłaj za mniej


Większość przesyłek niestandardowych* można spakować tak, aby przesyłka zaliczała się do standardowej paczki. Dobrym przykładem jest rower. Po odkręceniu kierownicy i kół łatwo spakować go w karton. Każdy przedmiot, którego elementy da się odkręcić można spakować w pudło kartonowe. Pozwala to na uzyskanie najbardziej optymalnego kosztu przesyłki.* Przesyłka niestandardowa - przesyłka której jeden z trzech wymiarów przekracza 140 cm lub suma trzech wymiarów przekracza 220 cm lub kształt przesyłki jest nieregularny lub o wystających poza obrys przesyłki elementach lub której ciężar rozłożony jest w sposób nierównomierny.